Střešní okno Velux GGL – 4 roky

DSC_6005Střešní okna jsou namontována na malé chalupě v Beskydech v nadmořské výšce 650m.n.m. Často zde prší, v zimě je zde hodně sněhu a ve srovnání s městy je zde v zimě výrazně chladněji. Chalupa se používá k pronájmu rekreantům a není obydlena po celý rok. Není tedy pravidelně větrána a vytápěna.

Střešní okna však vypadají velice dobře. Nejeví známky kondenzace par na skleněné výplni, která se běžně projevuje na dřevěných oknech. Projevuje se zčernalými okraji a stopami po stékání vody. Kování ani jiné kovové části nejsou zanesené, zatuhlé nebo jakkoli poznamenané zatékáním. Obzvláště v horách na horských chatách se více projevuje efekt rozmrznutí sněhu a ledu okolo okna a následovné proniknutí do hybných částí a opětovné zamrznutí. To se může projevit popraskáním a pronikáním přes kování nebo izolaci okolo střešního okna. Zde však vše v pořádku.

  • Datum vyfotografování: 19. dubna 2014
  • Namontována 4 roky před vyfotografováním
  • Výrobce: Velux
  • Typ střešního okna: GGL 3059
  • Rozměr: M06 – 78 x 118cm

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Nejnovější příspěvky

Nejnovější komentáře